Pianki neoprenowe

Inne akcesoria z neoprenu.

Materiał neoprenowy, to praktycznie podstawowy element wyposażenia każdej osoby, która ma jakąkolwiek styczność ze sportami wodnymi, takimi jak na przykład nurkowanie, lub kitesurfing. Praktycznie w każdej szafie, każdego sportowca i pasjonata, jesteśmy w stanie znaleźć dziwnie wyglądający stój, czyli pianki neoprenowe, służące do ochrony naszego ciała przed zimną wodą, niezbyt przyjemnym powietrzem i promieniami słonecznymi. Jeśli ktoś kompletnie nie zna się na sporcie, może wydawać mu się dziwny taki kombinezon, jednak jest to w pełni profesjonalny zestaw, który używany jest przez największych zawodowców świata. Oczywiście nie sam kombinezon może nam pomóc, jest jeszcze cała masa innych akcesoriów, które mogą nam pomóc w komfortowym pływaniu.

Niektóre miejsca, nie pozwalają nam wręcz na nie wykorzystanie pełnej zabudowy naszego ciała, czyli dokupienie specjalnych neoprenowych butów, w które zostanie wyposażona nasza pianka neoprenowa. Buty najlepiej dokupić w zestawie, jeśli tylko posiadamy taką możliwość, ponieważ mamy pewność wtedy, że będą idealnie one pasować, jednak jeśli wybraliśmy model, do którego nie ma dedykowanego obuwia, warto dokupić inne, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się nam przydać. Jeśli będziemy pływać w miejscach gdzie temperatura dochodzi do granic bliskich zera, to spróbujmy sobie wyobrazić, jak bardzo ciężko będzie nam ustać na desce i jakie może to nieść ze sobą konsekwencje.

Przy bardzo ekstremalnych warunkach, nie tylko ważne są buty i pianka kitesurfing, możemy dokupić również rękawiczki i ewentualnie kaptur, który będzie chronił przed zimnem naszą głowę. Oczywiście wpłynie to na komfort naszego pływania i możemy odczuwać pewne problemy z wyczuciem deski, jednak lepiej jest próbować walczyć z dyskomfortem, niż później leczyć odmrożenia, które zostały spowodowane kontem skóry z bardzo niskimi temperaturami. Uważajmy również by elementy były dobrze dopasowane i nie posiadały żadnych dziur spowodowanych użytkowaniem wcześniej sprzętu.