Pianki kitesurfing

Jak dbać o pianki kitesurfingowe?

Pełny zestaw do pływania na desce kitesurfingowej, to nie tylko sama deska i latawiec, musimy również pamiętać o wszystkich innych elementach, które w pełni pozwolą nam pływać bezpiecznie i komfortowo. Do takiego zestawu, musimy również dodać na przykład ochraniacze, kask, kapok, czy pianki kitesurfing, które swoją drogą, również spełniają funkcje bezpieczeństwa. W końcu to dzięki nim, nie będziemy czuć tak mocnego dyskomfortu, spowodowanego na przykład dużym i zimnym wiatrem, bardzo zimną wodą, która może nas spotkać w niektórych ciekawych miejscach, lub w przypadku letnich pianek, nie zostaniemy poparzeni słońcem. Jednak o każdy element należy dbać tak samo mocno, ponieważ wszystko potrzebuje opieki, a jeśli zadbamy dokładnie o wszystko, będziemy o wiele dłużej mogli się cieszyć doskonałym wyposażeniem, które spełnia nasze wymagania.

Ale czy taka pianka kitesurfing, potrzebuje dużo uwagi? Oczywiście, że nie! Wystarczy zachować ją w odpowiedniej czystości, zwłaszcza jeśli pływamy po słonych wodach, które są w stanie bardzo mocno zniszczyć nas sprzęt w szybkim tempie. Dlatego każda wyprawa i każde pływanie, powinno zakończyć się płukaniem i myciem całego sprzętu, po powrocie do domu, lub jeśli czeka nas bardzo długa droga, spróbujmy jakoś to zrobić na miejscu, chociaż przepłukać, by sól nie zniszczyła struktury. Dodatkowym problemem, może okazać się na przykład jeszcze piasek, który tak samo bardzo negatywnie wpływa na stan kombinezonu.

Przechowywanie takich elementów jak zrobiona z neoprenu pianka kitesurfing po sezonie, wymaga od nas, znalezienia nowego miejsca w swojej szafie, ponieważ najlepiej jest ją przechowywać w suchym i ciepłym miejscu, pomiędzy ubraniami, już po dokładnym wypraniu i wyczyszczeniu. Pianki nie lubią raczej wilgoci, a tym bardziej bardzo niskich temperatur, które zawsze wysterują u nas w trakcie zimy, dlatego przechowywanie jej na przykład w garażu, piwnicy, lub jakimś hangarze, może oznaczać dla nas, że w przyszły sezon, naszym kolejnym wydatkiem, będzie nowa pianka.